Beats Audio, 7-traps DSG en nieuwe Active Info Display

Nieuws, feiten en meningen over de SEAT Ateca in november/december 2017 met meer informatie over:

Welcome lightsVier smakenBlik binneninCijfers (14)Arona in showroomProductwijzigingen: verkorte antenne, USB achter, Beats Audio en kleurenSpyshotActive Info DisplayDSG

Licht in de duisternis

vrijdag 22 december 2017

De SEAT Ateca wordt bij inklapbare buitenspiegels standaard voorzien van Welcome lights. Fraai, maar tevens nog uiterst functioneel ook!

Welcome Lights



Ateca in vier smaken

maandag 12 december 2017

De SEAT Ateca is er inmiddels in vier uitvoeringen:

  • SEAT Ateca Reference met 16 inch lichtmetalen velgen, dakreling in zwart uitgevoerd, airconditioning, Media system touch en vier jaar garantie;
  • SEAT Ateca Style met extra ten opzichte van de Reference 17 inch lichtmetalen velgen, met leder bekleed multifunctioneel stuurwiel, Climatronic in 2 zones, parkeersensoren achter, Media system colour plus, MirrorLink, Apple CarPlay en AndroidAuto connectivity (Full link), cruise control en Connected Car (mijn SEAT App);
  • SEAT Ateca Xcellence met extra ten opzichte van de Style 18 inch lichtmetalen velgen. dakreling in chroom uitgevoerd, koplampen Full-LED met LED dagrijverlichting, Media system navi, achteruitrijcamera, sportstoelen voor met Alcantara bruine bekleding, donker getinte ramen achter en Keyless entry/go;
  • SEAT Ateca FR met extra ten opzichte van de Style Media system navi met 8″ touchscreen, 18 inch lichtmetalen velgen, full-LED koplampen, dakspoiler in carrosseriekleur, wielomlijsting in carrosseriekleur en alcantara bekleding in zwart.

Binnen in de Ateca

zondag 3 december 2017

Een blik binnen in de Ateca. Sommigen noemen het saai. Wat mij betreft eerder stijlvol, logisch, praktisch en iets om nog altijd zeer tevreden mee te zijn!

Cijfers (14)

woensdag 22 november 2017

Stond ruim een maand geleden de teller van het aantal Ateca’s dat in Nederland op kenteken is gezet nog op 1.908, inmiddels is dat tot en met afgelopen zaterdag opgelopen naar 2.106. Opgesplitst naar motor en kleur betekent dat:

Type # % Kleur # %
• Ateca 1.0 TSI
• Ateca 1.4 TSI
• Ateca 1.4 TSI DSG
• Ateca 1.4 TSI 4-drive
• Ateca 1.4 TSI 4-drive DSG
• Ateca 1.6 TDI
• Ateca 2.0 TDI 4-drive
• Ateca 2.0 TDI 4-drive DSG
Onbekend
588
483
664
6
12
306
24
20
3
(27,9%)
(22,9%)
(31,5%)
(0,3%)
(0,6%)
(14,5%)
(1,1%)
(0,9%)
(0,1%)
• Grijs
• Wit
• Zwart
• Bruin
• Blauw
• Oranje
• Groen
• Rood
608
550
411
212
187
74
44
20
(28,9%)
(26,1)
(19,5%)
(10,1%)
(8,9%)
(3,5%)
(2,1%)
(0,9%)
• Totaal: 2.106 2.106

Meer over Ateca kleuren

Arona in showroom

donderdag 9 november 2017

Het kleine broertje van de Ateca, de SEAT Arona, staat vanaf vandaag in de showroom!

Alles over de Arona

Productwijzigingen

vrijdag 3 november 2017

Er volgen de komende tijd weer flink wat productwijzigingen voor Ateca-modeljaar 2018. Een overzicht:

Verkorte antenne & USB achter
Per productieweek 45 (vanaf 6 november) krijgen alle Ateca’s een verkorte antenne op het dak (zie foto) en worden de Style, Xcellence en FR bij afname van een Upgrade Professional 1, 2, 3, 4 of Plus voorzien van twee USB-aansluitingen in het middenconsole achter.



Nieuwe optie: Upgrade Beats Audio

Ook per week 45 optioneel beschikbaar: een upgrade van de audio in de vorm van Beats Audio. Dit bestaat uit 10 luidsprekers, een 400 W versterker en wordt geleverd met 18 inch reservewiel. Leverbaar voor € 580,- op de Ateca Style, Xcellence en FR.

Kleurwijzigingen
Tenslotte wordt per week 49 (vanaf 4 december) het kleurenaanbod voor de Ateca aangepast. Energy Blue (K4K4) vervangt vanaf dan Mediterranean Blue (Z5Z5) en is dus, naast Bila White, de nieuwe gratis kleur. Tevens is vanaf week 49 voor de FR-uitvoering de kleur Lava Blue niet meer bestelbaar.

Ateca kleuren

Spyshot

donderdag 2 november 2017

Terug in de tijd naar december 2015 toen de Ateca nog gecamoufleerd over de wegen ging…

Active Info Display

woensdag 1 november 2017

Gelezen op een Engelse website: de SEAT Ateca krijgt daar vanaf januari 2018 optioneel de beschikking over een zogenoemd Active Info Display. Dit betreft een volledig grafisch instrumentenpaneel op basis van een 10,2 inch LCD-scherm. We hebben nog geen bevestiging dat deze fraaie toevoeging ook in Nederland beschikbaar komt…

Ateca Active Info Display

Ateca Active Info Display

Ateca DSG

woensdag 1 november 2017

De Ateca is naar keuze leverbaar met een handgeschakelde 6-versnellingenbak of een DSG-automaat. DSG is een afkorting voor het Duitse Direktschaltgetriebe of in het Engels: Direct-Shift Gearbox. Deze geavanceerde automaat beschikt over twee koppelingen, waardoor er niet hoeft te worden geschakeld naar een andere versnelling, maar van de ene naar de andere koppeling waar de volgende versnelling al klaar staat. Dit zorgt voor zeer snel en vloeiend schakelen.