Nieuws, feiten en meningen over de SEAT Ateca in april 2017 met deze maand meer informatie over:
•Ateca Cupra (4) •DAB+ radio •Comfort achter •Cijfers (9) •Meer tests •Climatronic •SEAT Ateca FR
Ateca Cupra (4)
donderdag 27 april 2017
De Ateca Cupra-versie is gespot bij een test op de Nürburgring.
DAB+ radio
dinsdag 25 april 2017
Het Media Systeem van de Ateca ondersteunt optioneel radio via DAB en DAB+. Dit was tot voor kort echter alleen verkrijgbaar met het optiepakket Upgrade Professional 2 voor de uitvoering Style en Upgrade Professional Plus voor de Xcellence. Een flinke investering dus. Gelukkig is het systeem voor € 200,- inmiddels ook los te bestellen.
De digitale radio-technologie DAB+ biedt digitale geluidskwaliteit, een grotere keuze aan radiostations, meer gemak en is in bijna heel Nederland gratis te ontvangen. De DAB-tuner in de SEAT Ateca ondersteunt de overdracht van DAB, DAB+ en audio DMB met digitale radio.
Comfort achter
donderdag 20 april 2017
Ook aan het comfort voor de passagiers achterin de Ateca is gedacht met een middenarmsteun inclusief twee bekerhouders en een eigen regelbare luchtuitlaat voor verwarming of koeling:
Cijfers (9)
zondag 16 april 2017
Sinds Ateca nummer 1.000 op 26 maart zijn er tot en met afgelopen zaterdag weer 171 nieuwe Ateca’s op kenteken gezet. Daarmee komt het totaal nu dan dus uit op 1.171 exemplaren. Een opsplitsing naar motor-variant en kleur:
Alle cijfers:
Type | # | % | Kleur | # | % | |
---|---|---|---|---|---|---|
• Ateca 1.0 TSI • Ateca 1.4 TSI • Ateca 1.4 TSI DSG • Ateca 1.6 TDI • Ateca 2.0 TDI DSG • Ateca 2.0 TDI 4-drive • Ateca 2.0 TDI 4-drive DSG • Onbekend |
356 293 323 162 1 17 16 3 |
(30,4%) (25,0%) (27,6%) (13,8%) (0,1%) (1,5%) (1,4%) (0,3%) |
• Grijs • Wit • Zwart • Bruin • Blauw • Oranje • Groen • Rood |
364 309 208 110 98 43 28 11 |
(31,3%) (26,4%) (17,8%) (9,4%) (8,4%) (3,7%) (2,4%) (0,9%) |
|
• Totaal: | 1.171 | 1.171 |
Overigens heeft SEAT begin april laten weten dat er sinds de introductie van de Ateca in september 2016 wereldwijd al meer dan 40.000 exemplaren van deze SUV zijn verkocht. Het merk leverde in 2016 van alle modellen in totaal 410.200 auto’s af. Dit betekent 2,6 procent meer dan in het jaar 2015 en het beste resultaat sinds 2007.
Meer tests
woensdag 12 april 2017
We hebben weer verschillende nieuwe tests van de SEAT Ateca toegevoegd. Lees hoe deskundigen van onder andere de ANWB, Auto RAI en Topgear over de Spaanse SUV oordelen…
Climatronic
zaterdag 8 april 2017
In detail: de SEAT Ateca beschikt over een automatische airconditioning met twee, gescheiden zones. Deze zogenoemde climatronic is overzichtelijk vormgegeven en eenvoudig te bedienen.
SEAT Ateca FR
dinsdag 4 april 2017
Tijdens de Automobile Barcelona (van 11 tot 21 mei 2017) zal SEAT de Ateca FR, het nieuwe topmodel binnen de Ateca-range, introduceren. Het model wordt vanaf begin volgend jaar leverbaar met de nieuwe 2.0 TSI turbo benzinemotor of de 2.0 TDI turbodiesel (beide 140 kW/190 pk) welke zijn gekoppeld aan de 4DRIVE vierwielaandrijving.
De Ateca FR wordt de meest sportieve versie van de SUV van SEAT. De FR heeft ongeveer het uitrustingsniveau van de Xcellence, maar wordt voorzien van verschillende zaken die de sportieve karakter van het model moeten benadrukken: een FR-embleem op de voor- en achterzijde, dakrelings en omlijsting van de ramen in zwart, grille met afwijkend design (in hoogglans zwart, net als de onderzijde van de bumpers die verder in carrosseriekleur zijn uitgevoerd) en LED mistlampen. Ook binnenin vinden we FR-accenten zoals een FR-logo op de aluminium instaplijsten en op het multifunctionele sportstuur, aluminium pedalen, sportstoelen die met alcantara zijn bekleed en stoelen, lederen stuur en pookknop met rode stiksels.
De prijzen worden bekendgemaakt in aanloop naar de marktintroductie.